Historia Gorem Sp. z o.o. jak i całej Grupy Gorem sięga 1995 roku kiedy to w Gdańsku został założony PPUH Gorem. Firma mimo iż wywodziła się z Gorzowa Wlkp. pierwsze usługi zaczęła świadczyć dla Elektrociepłowni w Gdańsku, stąd też siedziba znajduje się w tym mieście. Nazwa "GOREM" wzięła się od skrótu wyrazów "GOrzów REMonty". To właśnie remonty oraz specjalistyczne prace czyszczeniowe i konserwacyjne były podstawą rozwoju firmy. Przez kolejne lata rozrastała się oferta, liczba pracowników oraz miejsca w których Gorem Sp. z o.o. świadczyła usługi. Obecnie firma działa w elektrociepłowniach w Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Rybniku, Wrocławiu i Zielonej Górze.
Oprócz prac ogólnobudowlanych wykonywanych dla zewnętrznych inwestorów, firma w ostatnich latach wyjstępuje również jako generalny wykonawca na własnych obiektach. W trakcie remontu obecnie jest zabytkowa kamienica w ścisłym centrum Poznania o docelowej powierzchni 3500 m2 oraz dwa budynki w Gorzowie Wielkopolskim. Pierwszy przeznaczony na cele biurowo-produkcyjne o powierzchni 2700m2 oraz drugi biurowo-mieszkalny o powierzchni 3400 m2.
Dodatkowo Gorem Sp. z o.o. realizuje inwestycje na zlecenie podmiotów wchodzących w skład Grupy Gorem. Na przestrzeni ostatnich lat Gorem Sp. z o.o. m. in. zabezpieczyła Pałac w Brodach przed dalszą degradacją na zlecenie Fundacji Przyjaciół Pałacu Brühla. Na zlecenie Fabryki Mebli Dziecięcych BabyBest została wykonana rozbudowa hali produkcyjnej w miejscowości Golęczewo. Natomiast dla Polskich Gospodarstw Rolnych S.A., które zarządzają ponad 3000 ha upraw, firma wykonuje na bierząco remonty budynków gospodarczych i inwentarskich.